2017. április 27., csütörtök

Ernahrung in der Stillzeit+ Energische Baby&Mamy workout




Das kleine Wesen saugt so viel wie es braucht. Darüber sollten sich die Mamas keine Gedanken machen. 
Es gilt sowohl in der Stillzeit als auch in der Schwangerschaft “nicht für 2 Essen“! Der Stoffwechsel stellt sich darauf ein, alle Nährstoffe optimal zu verwenden. Eine stillende Mutter nimmt nicht mehr als zusätzlich ca. 500 kcal pro Tag zu sich. In der Stillzeit verliert man generell Gewicht, somit ist diese Zeit nicht für extra Diäten geeignet. 
Erstens weil der Körper Schadstoffe produziert, die in die Muttermilch gelangen, zweitens  führt es zur Müdigkeit. 
Nach der Geburt brauchen wir Mamas  so viel mehr Energie! Ich liebe es, mein Kind zu stillen, ich finde Mama und Kind wachsen in dieser Zeit noch mehr zusammen. Bei Lebensmitteln schaue ich immer, dass ich vielseitig esse. Obst, Salat, Fisch, Fleisch, Eier, Pflanzenöle, Milchprodukte und Vollkornprodukte fehlen Salat, Fisch, Fleisch, Eier, Pflanzenöle, Milchprodukte und Vollkornprodukte fehlen nie auf meinem Teller. Süßigkeiten müssen aber auch nicht aus dem Speiseplan verschwinden nie auf meinem Teller. 
Süßigkeiten müssen aber auch nicht aus dem Speiseplan verschwinden. Ich habe auch meine Schwachpunkte, wenn ich zum Beispiel in der Nacht unwiderstehliche Lust auf einen heißen Kakao mit einer Topfengolatsche bekomme. Ich glaube, das werden andere Mamas auch kennen

Es ist sehr wichtig viel zu trinken, mindestens 2 Liter Flüssigkeit pro Tag. 
Viele denken, dass das Baby wegen der Ernährung der Mutter Bauchschmerzen hat. Die Milch wird aber nicht aus dem Mageninhalt produziert. Geschmacklich kann es aber die Milch verändern. Daher habe ich die starken Gewürze weggelassen wie zum Beispiel Knoblauch, Tabasco, Chili, usw.
 Das Thema mit dem Alkohol und Rauchen kommt in Babygruppen häufig vor. Ein Teil des Alkohols gelangt in die Muttermilch und dann ins Blut des Babys. Wenn man doch was getrunken hat, sollte man ca. 2 Stunden danach nicht stillen. 
Am besten ist vorher abpumpen und aus der Flasche geben und nach dem Alkoholkonsum die erste Milch abpumpen und nicht verwenden. Kaffee oder schwarzer Tee sind 1-2 Tassen pro Tag erlaubt, ich persönlich habe das aber weggelassen, beziehungsweise trinke ich ausschließlich koffeinfreien Kaffee.




Kovács Dorottya



2017. április 20., csütörtök

Sport nach der geburt+ Training videó mit Baby


Meine Tochter ist bald 6 Monate alt und sie wird noch vollgestillt (sie hat bis jetzt nur Muttermilch bekommen).
 Der Anfang nach der Geburt war nicht leicht. Ich glaube, damit bin ich nicht alleine. Wir haben beide unsere Körper kennenlernen müssen, wie wir miteinander funktionieren. 
Meine Tochter hat die warme Höhle (mit der „all inklusiv“ Verpflegung) verlassen und musste sich ab sofort für das Essen anstrengen.
 Für mich war das Stillen auch nicht einfach (Milchstau und Schmerzen), ich habe dafür aber sehr hart gekämpft. 
Stillen bedeutet mir sehr viel, als wären wir eins für diese Zeit. Es ist eine ganz starke innige Bindung zwischen uns.
Viele denken, dass Sport und Stillen nicht zusammen passen. 
Die Kleinen spüren es, wenn es der Mama gut geht und davon profitieren sie enorm. 
Die Bewegung macht mich glücklich und fit. Ich brauche die Bewegung nach der Geburt genauso, wie während der Schwangerschaft. Ich rede jetzt nicht über ein High Intensity Workout oder einen Marathonlauf. 
Ich habe es nicht überstürzt, ich habe mit vielen Spaziergängen an der frischen Luft angefangen. Die Bauchmuskeln sind immer ein Thema und viele Mütter fragen sich wann sich ihr Bauch zurückbildet und wann sie wieder Sit ups machen können, usw. 
Bei einer Rektusdiastase entsteht ein Spalt in den geraden Bauchmuskeln, dieser kann liegend ertastet werden

Die Rückbildung kann Monate dauern, also seid bitte geduldig. In dieser Zeit sollte auf körperliche Belastung verzichtet werden. Die Frauen mit Komplikationen bei der Geburt (Kaiserschnitt, Dammschnitt, usw.) sollten einen Physiotherapeuten aufsuchen




Kovács Dorottya

2017. április 16., vasárnap

Spartan Racing-Azaz élményekkel teli verseny küzdelem


                                                                                  

Hogy hogyan is kezdődött nálam ez a versengés utáni vágy? 
Már nem is emlékszem, csak úgy jött. Néhány éve már nézegettem, játszadoztam a gondolattal, hogy mi lenne, ha kipróbálnám ezt a versenyt. 
Akkor még nem éreztem magamban elég bátorságot és elszántságot hozzá, azonban tavaly eldöntöttem, hogy lesz, ami lesz, belevágok, és beneveztem életem első akadályfutó versenyére.  
Hogy mennyire nem bántam meg, azt bizonyítja az is, hogy néhány hónap múlva indultam egy hasonló versenyen, igaz ott már csapatban ahol hasonlóan szuper élményben volt részem. Idén több futamot, szám szerint 6-ot tűztem ki célként, amiből egy már megvan, és a többi is rohamosan közeleg.
2 hete, találóan április 1.-jén került megrendezésre a Spartan Race következő versenye, Veszprémben a Betekints völgyben. A verseny évről évre hatalmas tömegeket mozgat meg, Magyarországon kívül Szlovákiában, Lengyelországban,Csehországban is megrendezésre kerülnek. Jelen esetben létszámlimitre is szükség volt a túljelentkezés végett. Így aztán 7000 fő készülhetett a nagy megmérettetésre. 
A rengeteg magyar résztvevő mellett a környező országból is jócskán érkeztek a Királynék városába, hogy próbára tegyék magukat. A szervezők minden alkalommal igazán kitesznek magukért, figyelnek a legkisebb részletekre is, hogy a verseny zökkenőmentesen, jó hangulatban, kellemesen, élmény dúsan teljen.
Hogy jellemezném néhány szóval, mit hordoz magában ez a verseny?

Állóképesség, erő, elszántság, akaraterő és kitartás: mindezekre szükséged van ahhoz, hogy teljesítesd a versenysorozat egy-egy távját.
A Spartan Race verseny 3 szintet különböztet meg: Sprint,Super,Beast.
Sprinten a táv 5-8 km, ahol 20-23 jellegzetes spártai akadályt kell teljesítened. 




Ha egy akadályt nem sikerül teljesíteni, le kell nyomnod 30 burpee-t (négyütemű fekvőtámasz). Ez korrekt ellensúlyozás, mert elég fárasztó tud lenni az a 30 burpee, és időben is jóval tovább tart, mint egy akadályt teljesíteni. Nem beszélve arról, hogy egy plusz lehetőséget ad a folytatásra azoknak is, akik nem feltétlenül rendelkeznek sportolói fizikummal, de mégis teljesítenék ezt a kihívást.
A következő táv a Super, ami 13+km, vagyis terepviszonyoktól függőn lehet akár 17km is, minimum 25 akadállyal társítva.
Ezt követi a Beast, ami már mondhatni igen nagy fizikumot igényel. A Beast verseny nem csupán az állóképességed, a kitartásod és harciasságod teszi próbára,de az elmédet is . A 19-22 km-t is meghaladó távot 30-35 akadály színesíti.
A veszprémi futam az első, Sprint kategóriába tartozott. Rögtön az elején egy meredek kaptató facsarta ki a lelkesedést és lendületet a túlzottan magabiztos versenyzőkből, ahogy belőlem is. Az első néhány száz méter sprint-szerű lendülete, egy komótos cammogássá alakult a magasba feljutás után.
Lassacskán sikerült felvenni a ritmust és egymást követték az érdekes feladatok.
A meleg, már-már nyárias forróság, a szinte teljes testfelületet borító sár sem vett el, a természeti környezet csodálatos látványából.
A verseny folyamán a fáradság fokozódásával arányosan mutatkoztak meg az emberi értékek. Rengeteg segítőkész versenyző örömmel tartott bakot, a magasabb akadályoknál, vagy adott tanácsokat a kicsit nagyobb technikai jártasságot igénylő kihívások előtt idegesen izguló sporttársaknak.
Megmutatkoztak az igazi csapat építő készségek is. Egymást támogatva, drukkolva izgulták végig a büntető burpee-ket, a palánk ugrásokat, a majom létra, vagy a kötélmászás megpróbáltatásait.
A futam második részében elérkeztünk egy patakhoz. Ízelítőként először csak keresztben kellett átgázolni rajta, azonban néhány kanyar után realizáltuk, hogy hosszában is futni kell a mederben. A szervezők arról is gondoskodtak, hogy a didergő lábujjaink ne érezzék magányosnak magukat, így még egy tóban úszással is megkoronázták a vizes akadályok sorát. A számos megpróbáltatást követően a célvonalat megelőző tűzugrás, már gyerekjátéknak bizonyult.
Amikor átléped a célvonalat, eufórikus érzés kerít a hatalmába, hisz legyőzted önmagad, véghezvittél valami igazán nem hétköznapi dolgot.  Később, néhány nap elteltével már csak a pozitív élmények maradnak meg benned, a fájdalomra, sok megpróbáltatásra már csak a napokig húzódó izomláz emlékeztet.
Biztos sokan vannak olyanok, akik rendszeresen vesznek részt minden évben valamilyen versenyen, és keresik a határaikat. Hasonlóképp vagyok ezzel én is. Engem a teljesítés motivál általában, na meg persze az is, hogy a távokat a lehető leggyorsabban fussam végig. Ez segít abban, hogy a következő versenyt eredményesebben abszolváljam.
Maradandó élmény volt számomra ez a verseny is. Örömmel tölt el, hogy harmadjára is megtapasztalhattam, hogy valóban a komfort zónán kívül kezdődik az élet. Ez a verseny remekül alkalmas arra, hogy felismerjük és belássuk, hogy többre vagyunk képesek, mint amit el mertünk hinni magunkról. És, hogy a sár, a harmadik korty után, már nem is olyan rossz ízű.
Ajánlom mindenkinek, hogy nevezzen a következő versenyre és ízlelje meg, milyen Spártai Harcossá válni.
Javaslat a felkészüléshez:
A verseny előtt intenzívebb futás hosszabb távokkal . Intervallum edzés (én az erősítéséhez  bevontam a TRX - et)
 Horváth Eszter TRX oktatò